Group Class Rates


Your 1st Mat Class is only $5!


MAT AND EQUIPMENT CLASSES:

Group Class Packages are designed to offer our clients the flexibility to take multiple types of classes. All classes are paid for in units. Some classes cost 1 unit and some cost 2 units.  The larger the package you buy, the lower your per unit cost. 


UNIT PACKAGES:

Single unit = $22

10 Units = $180 ($18/unit)
20 Units = $345 ($17.25/unit
40 Units = $675 ($16.88/unit)

Mat Monthly Unlimited = $155

Good for MAT CLASSES ONLY!

Expires after 28 days.


1 UNIT CLASSES:

  • Pilates Mat
  • TRX
  • Total Body Pilates + TRX 
  • Jumpboard (30 minutes)
  • Buff Bones
  • Beginner Reformer w/Post-Apprentice
  • Mixed Equipment w/Post-Apprentice


2 UNIT CLASSES:

  • Reformer
  • After School Reformer
  • Tower/Reformer
  • Prenatal Equipment


SENIOR CLASSES

Fight Gravity Class = $10

‚Äč

*Tax will be added to all purchases

GENERAL INFORMATION ABOUT CLASSES:


All Mat and Equipment Classes are 55 minutes.
Post-Apprentice, Total Body Pilates+TRX and TRX classes are 40 minutes.

All classes must be booked in advance and the 12-hour cancellation policy applies, with the exception of Mat classes.  Mat classes are drop-in.


Sign up directly from our website below or from the "MindBody" app on your smartphone.